Nauka

Tematyczna witryna internetowa!

Home » Edukacja » Piasek dla kota

Piasek dla kota

Posted by admin Categories: Edukacja
Piasek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kota
W każdym mieszkaniu, gdzie znajduje się kot, powinien znaleźć się także odpowiedni piasek. Koty przecież załatwiają się w kuwetach, wtedy opieka nad nimi jest wygodniejsza niż gdy posiadamy pieska. W kuwetce musi być przechowywana pewna substancja, która będzie miała za zadanie asymilować to, co oddaje zwierzak. Niegdyś właściciele kociaków zapełniali takimi surowcami jak wióry, piasek albo papiery. Okazuje się, że są to materiały, które powodują, że oczyszczanie i uzupełnianie są bardzo nieprzyjemne, a dodatkowo nie niwelują brzydkiego zapachu i nie utwardzają się. Trzeba wiedzieć, że zwierzak raczej nie będzie chciał załatwić się w śmierdzącej toaletce – zdarza się, że upatruje sobie inne czyściutkie miejsce. Dlatego prawidłowe wypełnienie kuwetki to kluczowa kwestia nie jedynie dla kota, ale też rzecz jasna dla właściciela, który będzie trudnić się sprzątaniem. Obecnie wykorzystywanie takich substancji jak wiórki czy papiery nie są już popularne, gdyż sklepy zoologiczne dostarczają dość praktyczne wyjście, czyli podłoża zbrylające dla kotów.
Hodowcy kociaków mają przeróżny wybór żwirów do kuwetek. Zasadniczą właściwością podłoży zbrylających dla kotów jest pochłanianie zapachu i utwardzanie się, bo wtedy można w szybki sposób opróżnić kuwetkę. W sklepach dla zwierząt najczęściej można zamówić aż kilka gatunków żwirku. Generalnie można sklasyfikować żwirki na poniższe rodzaje: żwirki silikonowe, krzemionkowe , żwirki z bentonitu.
Każdy z takich żwirków ma inne cechy i to od nas zależy, na jaki się nastawi. Zamawiając żwirek dla kota, trzeba wziąć pod uwagę ich walory i minusy.
Żwir silikonowy wyprodukowany jest z substancji nazywanym sylikat. Cechuje się szczególnie, że szybko wchłania mocz oraz gromadzi go wewnątrz. Świetnie niweluje zapachy, dlatego nie wymaga codziennego opróżniania toaletki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest fakt, iż po określonym czasie nabiera żółtawego koloru, co prezentuje się raczej nieelegancko – z tego powodu warto jest wykorzystywać go w toaletkach zamkniętych.
Żwirek z drewna jest wydajny i konsekwentnie pochłania niechcianą woń. Niewątpliwą zaletą takiego podkładów dla kota jest możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (oczywiście w drobnych ilościach). Na ogół tego rodzaju podkład może okazać się bardzo drobny lekki, przypominający wiórki, z tego względu, zdarza się że rozchodzi się po pokojach na zwierzęcych łapkach.
bentonit to raczej modny rodzaj podłoża, który zbryla się w grudki, dzięki czemu czyszczenie po kocie przebiega bardzo szybko. Można go zakupić w atrakcyjnych kwotach. Dobrze pochłaniają brzydką woń. Nie wolno niestety spłukiwać go w kanalizacji, ponieważ może skutkować to zapchaniem. Posiadacze na ogół zbierają bentonit do woreczka i wyrzucają do kosza.
Najlepiej jest zdecydować się na jakiś żwirek dla kotka, ponieważ niezwykle ułatwia to taką opiekę nad zwierzakiem. Zagwarantowanie dobrej toaletki kotu to rola hodowcy, dobrze jest uwzględnić propozycje, które przedstawiają aktualnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

Korzystanie z możli

Istnieje wiele sposobów na wyjazd turystyczny. Bezustannie legendarne są wakacje ...

Kursy samoobrony

Każdy z nas ma inny charakter, jedni są z natury ...

Czy własne gospodar

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego w żadnym razie nie jest proste. ...

Czy w Polsce naprawd

Czy Polska jest krajem, gdzie recykling jest popularny? Na dzisiaj ...

Szkoła języków ob

Szkoła zezwala zdobyć dobre wykształcenie, szkoli i pozwala na zawieranie ...